27й Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2021
5-6 жовтня 2021 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15, павільйон 4

Підземелля Колізею вперше відкриють для туристів

news
Відтепер, відвідуючи Колізей у Римі, ви можете побувати у підземеллі, так званому гіпогеї – приміщенні, де гладіатори та тварини готувались до виходу на сцену.
Підземелля Колізею вперше відкриють для туристів
Відвідувачі зможуть прогулятись підземими коридорами Колізею, помилуватись коридорами та арками, які з’єднували кімнати гіпогею а потім на спеціальному ліфті піднятись на арену.

Це вперше за 2 тисячі років, тобто за всю історію пам’ятки, до підземель Колізею допустять публіку.

Раніше гіпогей освітлювався свічками. Однак руйнація рівня землі навколо тепер дозволяє проникати туди сонячному світлу.

Рестарвація Колізею тривала з 2011 року. Гіпогей почали реставрувати у 2018 році. Роботи проводились спільно з італійським модним брендом Tod’s, який виділив на це 25 мільйонів євро.
Реставрацію проводили у три етапи, починаючи з очистки фасаду пам’ятника та переходячи до підземних зон.

Щоб відтворити гіпогей, команда використала фотографічні дослідження, картографування поверхні, а також повільну та ретельну очистку бруду, мікроорганізмів (водоростей, лишайників тощо). В деяких місцях їм довелось навіть видалити сліди попередніх реставрацій та замінити більш автентичними.

 За словами директорки Археологічного парку Колізею Альфонсіни Руссо, тепер відвідувачі зможуть краще зрозуміти, як функціонував Колізей.

Завершення реставрації підземелля не означає завершення реставрації всього Колізею. Там також планують побудувати дерев’яну арену, на якій влаштовуватимуть культурні заходи.

Колізей є найпопулярнішою історичною пам’яткою у світі. До пандемії він приваблював 5 мільйонів туристів на рік.
 
Джерело, фото: CNN